Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Poleć nas innym
KOMINKI LAU
KOMINKI LAU

Kominek do powietrznego ogrzewania pomieszczeń mieszkań.

 Pomysł otwarcia własnej firmy był wynikiem mojej twórczości rzemieślniczej którą uskuteczniałem pracując jednocześnie w ATR.

Niewątpliwie przyczyniło się do tego moje wewnętrzne niezadowolenie z pracy na uczelni, jak również fakt odbycia stażu w firmie kominkowej w Niemczech.

Dzień 6 kwietnia 1983r. był dla mnie dniem szczególnym - została zarejestrowana  moja firma.

Firma znajdowala się w miejscu teraźniejszej firmy lecz w warukach bardzo prymitywnych. Z czasem powstały nowe obiekty oraz idea produkowania własnych wkładów kominkowych.

Przez około 7 lat sprzedawałem i montowałem głównie wkłady własnej produkcji. W latach '90 do Polski zaczęły masowo napływać bardzo tanie wkłady głownie francuskie co spowodowało, że produkcja przestała się opłacać - zaprzestałem więc własnej produkcji.

Pamiętam  jakby to było przed chwilą – mój pierwszy wyprodukowany i zamontowany kominek – został wykonany z ciosów granitowych dla znanego w Bydgoszczy cukiernika p. Adama Sowy.

Każdy następny kominek wnosił nowe doświadczenia i praktykę tak niezbędną w tej branży.

W pierwszym roku działaności firmy tj. w 1983r. czynnie uczestniczyłem poprzez własną ekspozycję w Targach Budownictwa w Poznaniu, o od 1992r. uczestniczę w corocznych Ogólnopolskich Targach Budownictwa w Bydgoszczy.

Dziś osobiście nie zajmuję się już montażem posiadam zespół wspaniałych pracowników, którym przekazuję moje doświadczenia zwracając szczególną uwagę by nazwisko LAU kojarzyło się zawsze z jakością i ciepłem  tak jak i każdy mój kominek.

Strona internetowa:www.kominki.pl
Wizytówka:www.lau.kominkiwpolsce.pl
Adres e-mail:lau@kominki.pl
Telefon:tel.+48 52 327 72 74
fax.+48 52 327 72 74
Ulica:Siedlecka 22
Kod i miasto:85-412 Bydgoszcz
Województwo:Kujawsko-pomorskie
Dodatkowe zdjęcia